פתרון יעיל לעומס בנתב"ג: הזמינו מונית מראש!

נתב"ג: לא עוד זמן המתנה מיותר - הגיע הזמן ליהנות מחוויית נסיעה נוחה ומהירה. הזמן הממוצע להמתנה למונית בנתב"ג הוא 45 דקות, 'למוניות נתב"ג - בן גוריון יש פתרון! שירותי מוניות VIP מנתב"ג.
מונית וברקע מטוס ממריא וכרטיסי אשראי

תוכן עניינים

נוסעים יקרים, מגיע לכם יותר! תנו לנו להראות לכם איך מגיעים מנתב"ג בלי לחכות בתור.

נהגי מוניות שמגיעים לנתב"ג עם נוסעים לא רוצים לצאת מנתב"ג חזרה "ריקים" מה הכוונה? נהגי מוניות לא מרוויחים הרבה כסף בשנים האחרונות ולכן כל הם מחשבים כל קילומטר שהם נוסעים ללא נוסעים. מבחינתם זה נתפס כבזבוז.

אז כל נהג מונית שמגיע לנתב"ג ומוריד נוסעים בטרמינל יורד אח"כ לליין המוניות בקומת הקרקע כדי שיוכל לצאת מנתב"ג עם נוסעים שמעוניינים להגיע לביתם. סה"כ הגיוני.

למה שהנהג יצא ריק מנתב"ג אם יש לו אפשרות להרוויח כסף גם בהלוך וגם בחזור?

אז רוב נהגי המוניות מיישמים את השיטה הזאת, השיטה שאומרת שכדי שהנסיעה לנתב"ג תהייה רווחית צריך להגיע עם נוסעים לנתב"ג אך גם לצאת מנתב"ג עם נוסעים שישלמו במיטב כספם כדי להגיע הביתה כמה שיותר מהר ונהגי המוניות מנצלים את זה שהנוסעים עייפים ולא אכפת להם לבזבז עוד כמה שקלים שנשארו מהטיול.

מוניות בנתב"ג: הגיע הזמן לשיפור משמעותי בשירותי המוניות.

אז סה"כ אנחנו בעד שנהגי המוניות יתפרנסו בכבוד – לבריאות! נהגי המוניות עובדים מאוד קשה בעבודה מאוד לא רווחית וגם לי אכפת שנהגי המוניות בישראל ימשיכו להתפרנס בכבוד.

אז איפה הבעיה?

הבעיה מתחילה מפני שיש הרבה נהגי מוניות לא מרוצים מהמצב בענף (בצדק) , בשנים האחרונות "חתכו" לנהגי המוניות במחירי הנסיעות הבינעירוניות כמעט ב-50% (בערך) לאחר רפורמה של שר התחבורה לשעבר סמוטריץ.

נהגי המוניות כרגע טוענים שהמחירים של הנסיעות הבינעירוניות לא הגיוני ולא רווחי בשום אופן. על נסיעה שהם היו מקבלים 500 ש"ח הם עכשיו יקבלו בערך 250 ש"ח וההוצאות שלהם נשארו כמו שהיו. מצד אחד המדינה הכבידה עליהם מצד שני היא לא נתנה להם שום הקלות בתמורה לכך.

רפורמת המחירים של השר סמוטריץ לא התקבלה יפה ולכן הנהגים החליטו שהם לא מבצעים נסיעות לפי מונה. נהגי המוניות בנתב"ג עדיין מנסים לתמחר את הנסיעות על פי המחירון הישן.

מצד אחד אני מבין שלא מתשלם להם לנסוע לפי התעריפים החדשים מצד שני המדינה צריכה להיות קשובה לשטח ולעקוב אחרי ההתרחשויות כדי שלא שכל נושא המוניות בנתב"ג לא יהפוך לג'ונגל כמו במדינות עולם שלישי.

לא עוד זמן המתנה מיותר למונית

נהגי מוניות נכנסים לתוך הטרמינל כדי לצוד תיירים

יש נהגי מוניות יותר יצירתיים שהחליטו שהדבר הכי רווחי עבורם הוא להיכנס לתוך אולם הנוסעים הנכנסים (אלה שאספו הרגע את המזוודות) ולנסות לאתר את הנסיעות הכי משתלמות לפני שהנוסעים מספיקים לצאת החוצה לתור המוניות החוקי של נתב"ג.

נהגי המוניות מבצעים משהו לא חוקי אבל זה לא מעניין אותם. אפילו איומים בקנסות והרחקות מנתב"ג לא מפחידים אותם.

נהגי מוניות שקיבלו קנסות והרחקות ממשיכים להגיע לנתב"ג כדי לצוד את הנסיעות הכי שוות "נסיעות שמנת". . את הדברים האלה אנחנו מכירים ממדינות עולם שלישי אבל ממדינה מתקדמת כמו ישראל אנחנו מצפים להרבה יותר.

אין מי שיאכוף את החוק בנתב"ג

מסתבר ששער הכניסה לישראל מהווה בתקופה האחרונה זירה להתרחשויות מכעיסות וחמורות שלא מטופלות על ידי אף גורם רשמי ברשות שדות התעופה או במשרד התחבורה ובעצם מאפשרים כך לכל הבלגן הזה להתרחש.

פתרון תחבורתי חדש יביא לסוף עידן התורים.

אין נוכחות בנתב"ג לנציגי אכיפה בתחום המוניות

נציגים של רשות שדות התעופה, משרד התחבורה או משטרת ישראל היו אמורים להתערב בנושא כבר מזמן כדי לעצור את הג'ונגל הזה. וכן, הם מודעים היטב לבעיה. 

ברשות שדות התעופה מדברים לאחרונה על מכרז מוניות חדש שעומד לצאת לפועל והמכרז כך אומרים ברשות אמור להסדיר סוגיית מחירי המוניות בנתב"ג, אך כרגע אין לדעת מתי באמת מכרז כזה יצא לפועל.

ברשות שדות התעופה ניסו לטפל בבעיה הדחופה הזאת ואפילו שלחו פקחים לאכוף את הנושא אך מסתבר שלרשות שדות התעופה אין את הסמכות לעשות זאת (כנראה שרק למשטרת ישראל או למשרד התחבורה יש).

נהגי מוניות דיווחו למערכת שלנו שלפעמים משרד התחבורה מבצע פעולות אכיפה יזומות, או מבצעים מתוכננים כנגד נהגי מוניות הגובים מחירים מופקעים.

על פי חוק נהגי המוניות בישראל מחויבים להפעיל מונה בכל נסיעה ולגבות את הסכום שמראה המונה בסיום הנסיעה.

לסיכום: הגעתם לנתב"ג אחרי טיסה ארוכה ואתם עייפים? אין לכם כוח להתווכח עם נהגי מוניות על מחירים אך מצד שני אתם לא צריכים לשלם עשרות אחוזים יותר על כל נסיעה.

ההמלצה שלי אליכם היא לנסות לסכם עם נהג המונית שלקח אתכם לנתב"ג שגם יחזיר אתכם, נהגי מוניות רבים יסכימו ואפילו ישמחו שאתם מציעים זאת.

ואם בכל זאת יצא לכם נהג מונית שמנסה לגבות מכם מחיר מופקע נסו להגיע איתו בכל זאת למחיר שמקובל גם עליכם, אל תשכחו, ברוב המקרים הנהגים סה"כ מנסים להתפרנס בכבוד.

קישורים שימושיים:

השאירו תגובה