האם הצעת מחיר של 100 שקלים היא "תכסיס" שיווקי?

שירות מוניות לשדה התעופה במחיר של 100 ₪ - חברות מוניות רבות מציעות נסיעות לנתב"ג ב 100 שקלים, יצאנו לבדוק האם התמחור סופי, באיזה מקרים המחיר משתנה, ומה יצר את המיתוס שאפשר לנסוע לנתב"ג מכל עיר בגוש דן במאה שקלים. הסיבה לתמחור בלתי ריאלי בעליל לנסיעה - שיווקי בלבד. הבחירה בכותרת שיווקית כמו "מונית לנתב"ג ב 100 ₪" - ברוב המקרים כדי למשוך את תשומת הלב של הגולשים.
מונית ב-100 ש"ח לנתב"ג?

שירות מוניות לנתבג ב 100 ₪ ? מתאים?

כדאי לדעת – אין התחייבות של חברות המוניות, לקבל את כל סוגי הנסיעות ב 100 ₪. עלות הנסיעה המדויקת מתומחרת ע"י סדרן התחנה לאחר שתמסרו את כל פרטי הנסיעה המדויקים.

מחיר מבצע של 100 ₪ לשדה התעופה –

המחיר הנמוך ברוב המקרים לא משקף את עלות הנסיעה הסופית, אלה משקף את מחיר הבסיס לנסיעה, שעלול להשתנות בעקבות מספר רב של פרמטרים,
פרטים אשר עלולים לייקר את עלות הנסיעה לנתב"ג:

1. נסיעה עם 4 נוסעים ו 4 מזוודות גדולות –

הסיבה לתוספת מחיר – נסיעה של ארבעה מבוגרים לשדה התעופה במונית ספיישל אחת, מחייבת מונית מדגם מרווח במיוחד ולעתים קרובות מונית עם גגון. תלוי עד כמה אתם רוצים שיהיה לכם נוח בזמן הנסיעה.
דגמי מוניות מומלצים לנסיעה של 4 מבוגרים לנתב"ג:
סקודה אוקטביה 2019 עם גגון.
סיטרואן סי 4.
סנאגיונג טיבולי.
סאנגיונג רודיוס.
כל דגמי הסטיישן של היצרנים הבאים:
קיה, מרצדס, רנו, אופל, דאצ'יה, וטויוטה.

2. נקודות עצירה נוספת בדרך –

במידה ואתם דורשים מנהג המונית לעצור במספר תחנות בדרך לשדה התעופה, אתם תשלמו תוספת מחיר – לפי הפעלת מונה – או לפי תמחור קבוע מראש שמסוכם עם הנהג לפני התחלת הנסיעה – שיטת תמחור הנסיעה לשיקול דעתכם – הנהג מחויב לפעול כחוק, ולהפעיל מונה בכל נסיעה במידה וזוהי דרישתכם.
אך ברוב המקרים כאשר מבקשים לאסוף משפחה או חברים לפני הנסיעה לשדה, הנוסעים מעדיפים "לסגור" מחיר פיקס עם הנהג. הסיבה פשוטה – נקודת עצירה נוספת בדרך, מאריכה משמעותית את מסלול הנסיעה.
הרי נהג המונית מחויב לנסוע בדרך הקצרה ביותר, אם הנוסע מבקש שינוי מסלול כדי לאסוף חברה בדרך, הוא מסיט את הנהג מהדרך הכי קצרה, מספר הקילומטרים שהמונית צריכה לעבור גדל משמעותית, ועל כן הנסיעה מתייקרת.

3. במידה ואתם זקוקים למונית גדולה של 5/6 נוסעים –

מוניות גדולות או מוניות מיניבוס, מבוקשות מאוד ע"י משפחות או קבוצות חברים שמעוניינים להגיע לנתב"ג ביחד ( באותו רכב ). במקום לקחת 2 מוניות קטנות, הן מעדיפים להזמין מונית מיניבוס גדולה.
זמינות מוניות גדולות – כמות המוניות הגדולות נמוכה משמעותית מכמות המוניות הקטנות. לכן, זה עניין של היצע וביקוש. בתקופת הקיץ, או בתקופת החגים, מספר הדרישות למונית גדולה של 5 או 6 אנשים עולה משמעותית, וזמינות המוניות הגדולות יורדת בהתאם.

4. באיזה שעה אתם צריכים להגיע לשדה?

להגיע לשדה התעופה בתעריף 1 בין השעה 5 בבוקר ל 9 בלילה יהיה מעט זול יותר. תעריף 2 או כמו שהוא מכונה לעתים "תעריף לילה", מייקר את עלות הנסיעה.

5. באיזה יום אתם נוסעים?

אתם נוסעים ביום שבת או ביום חג? הנסיעה תהייה יקרה יותר.
בשבתות וחגים, תעריף הנסיעה לכל אורך שעות היממה הוא תעריף 2. שמוסיף לעלות הנסיעה מתעריף 1 בערך 25%.
ביום שבת או בימי חג כמות הנהגים הזמינים יכולה לרדת משמעותית ברמה של עד 70%.
מה קורה כשיש ביקוש עצום למוצר וכמעט אין ממנו על המדף? נכון, המחיר עולה.

6. מוניות נגישות לנתב"ג – מוניות עם מעלון –

לפי הוראת משרד התחבורה מחיר הנסיעה במונית אינו אמור להשתנות כלל לעומת תעריף מונית רגילה, אך בעלי מוניות נגישות ברוב המקרים – מייקרים את תעריפי הנסיעה לעומת מוניות ספיישל בנסיעה רגילה. כמובן שמצב זה אינו תקין, אך במידה ותצטרכו מונית נגישה עם מעלון חשמלי לכיסא גלגלים – כנראה שתשלמו יותר.

7. נוסעים לטיול סקי עם ציוד? לוקחים אופניים לחו"ל?

צריכים לקחת מטען מיוחד במונית? הובלה של ציוד מיוחד כמו: גלשן, סנואובורד, אופניים, ציוד סקי, או אנשים שעושים "רילוקיישן", צריכים ברוב המקרים מונית עם גגון או מונית גדולה. שירות הובלה מיוחד, אינו כלול במחיר הבסיס של הנסיעה, וברוב המקרים יעלה את מחיר הנסיעה.

אתם רוצים להזמין פיצה רגילה או עם תוספות?

תוספות מיוחדות עולות כסף, כמו בפיצה כך גם במוניות.
רוב הנוסעים שמחפשים מוניות במחירי מבצע – רוצים להזמין מונית לנתב"ג גם מצפון תל אביב ב 100 ₪ וגם מקריית אונו ב 100 ₪. למרות שפער המרחק בין הערים הוא כמעט חצי.
צפון תל אביב ( שכונת המשתלה ) – נתב"ג: 32 ק"מ.
קריית אונו – נתב"ג: 17 ק"מ.

איך זה מסתדר? ואיך נהג מונית מוכן לבצע נסיעה של 32 ק"מ ב 100 שח, למרות שמחיר הנסיעה האמיתי הוא בערך 160 ₪? ( לפי הפעלת מונה ). התשובה לשאלה פשוטה – לפני שנים רבות, תחנת מוניות שלא נזכיר כאן את שמה, החליטה לבצע נסיעות לנתב"ג בחצי מחיר – מפני שהנהגים שלהם "גם ככה חוזרים לנתב"ג" – נסיעה של 32 ק"מ ב 100 ₪ – היא נסיעה במחיר הפסד. זה כמעט כמו למכור קוטג' בשקל.

ההיגיון ( הלא נכון ) של בעלי התחנה אומר – אם הנהג גם ככה חוזר את הדרך הזאת – למה שלא יאסוף כבר נוסעים על הדרך? עדיף 100 שקל על כלום לא ? – לא בטוח.
יש הבדל בין חזרה ישירה לנתב"ג, לבין חזרה עם כניסה לעיר כדי לאסוף את נוסעים. בשעות הפקקים זה יכול לקחת המון זמן.

מחיר של מאה שקל לנתב"ג בעצם אומר – ( מתוך מחשבותיו של נהג מונית ) – "אני מעדיף להרוויח עוד 20 שקל ( הרווח מנסיעה של 100 ₪ ), ולא לתת לשאר נהגי המוניות לגבות את מחיר הנסיעה האמיתי – שהוא 150 – 170 ₪" ( לפי מונה ). זאת אומרת, נהג המונית הורס לעצמו, והורס את הענף גם לשאר נהגי המוניות שמנסים להתפרנס בכבוד – משימה לא פשוטה בכלל בימים אלה.

לסיכום:
ניתן לנסוע לנתב"ג ב 100 שקלים מכמה ערים באזור המרכז. אך אל תצפו לנסוע מצפון תל אביב לנתב"ג ב 100 ₪. זהו תמחור לא ריאלי, שלא משאיר לנהג רווח.
ומה בעצם האובססיה של כולנו "לגזור" את נהג המונית בעוד 20 – 30 שקלים?

קצת חומר למחשבה… תנסו לשנות את צורת המחשבה, במקום לחשוב איך לחסוך עוד כמה שקלים בנסיעה לנתב"ג, תשאירו טיפ לנהג בסיום הנסיעה במידה והשירות היה טוב. בדיוק כמו מלצר ( שמרוויח יותר מנהג מונית ), שליח פיצה, או כל נותן שירות אחר. .
נסיעה טובה.

נכתב ע"י ד"ר האוס – לתגובות – taxi007.israel@gmail.com

© כל הזכויות שמורות למוניות 007 – אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור מפורש בכתב מבעל האתר. 

מידע שכדאי לדעת:

סקירה של תחנת מוניות הדר עם

תחנת מוניות הדר עם מתגאה במתן שירות מוניות והסעות ייחודי ומקצועי לפרטיים ועסקיים באזור עמק חפר בסטנדרטים שאין שני להם המבטיחים בטיחות, אמינות, ואיסוף בזמן ביחד עם מחיר אטרקטיבי המתאים לכל כיס.

סקירה של חברת מוניות בת הדר

חברת מוניות בת הדר היא ספקית שירותי מוניות ביישוב במישור החוף הדרומי, ממזרח לעיר אשקלון, שירותי המוניות של החברה מתאימה לצרכים עסקיים ופרטיים. החברה נוסדה על ידי קבוצת שותפים בשנת 2003.

סקירה של חברת מוניות הדר יוסף, תל אביב

מוניות הדר יוסף בתל אביב היא אחת מחברות המוניות המובילות בנסיעות לנתב"ג. חברת המוניות הזאת מעניקה שירותי נסיעות לשדה התעופה שנים רבות לתושבי שכונת הדר יוסף אך לא רק, אזור השירות שלהם כולל שכונות בדרום, בצפון, ובמרכז ת"א.

סקירת חברת המוניות הדר גנים

סקירה כללית של חברת מוניות הדר גנים
תעשייה: חברת היסעים מוניות והסעות
שנת ייסוד: 2005
מיקום: שכונת הדר גנים, פתח תקווה

שדה התעופה ברצלונה למרכז העיר

מוניות ברצלונה

תעריפי מוניות ברצלונה – שדה התעופה "אל פראט" תוכן עניינים שירות מוניות ברצלונה בשדה התעופה – מידע לטסים אם אתם מתכננים בקרוב טיול לברצלונה, המדריך