האם הצעת מחיר של 100 שקלים היא "תכסיס" שיווקי?

שירות מוניות לשדה התעופה במחיר של 100 ₪ - חברות מוניות רבות מציעות נסיעות לנתב"ג ב 100 שקלים, יצאנו לבדוק האם התמחור סופי, באיזה מקרים המחיר משתנה, ומה יצר את המיתוס שאפשר לנסוע לנתב"ג מכל עיר בגוש דן במאה שקלים. הסיבה לתמחור בלתי ריאלי בעליל לנסיעה - שיווקי בלבד. הבחירה בכותרת שיווקית כמו "מונית לנתב"ג ב 100 ₪" - ברוב המקרים כדי למשוך את תשומת הלב של הגולשים.
מונית ב-100 ש"ח לנתב"ג?

שירות מוניות לנתב"ג ב 100₪?

כדאי לדעת – אין התחייבות של חברות המוניות, לקבל את כל סוגי הנסיעות ב 100 ₪. עלות הנסיעה המדויקת מתומחרת ע"י סדרן התחנה לאחר שתמסרו את כל פרטי הנסיעה המדויקים.

מחיר מבצע של 100 ₪ לשדה התעופה –

המחיר הנמוך ברוב המקרים לא משקף את עלות הנסיעה הסופית, אלה משקף את מחיר הבסיס לנסיעה, שעלול להשתנות בעקבות מספר רב של פרמטרים.

פרטים אשר עלולים לייקר את עלות הנסיעה לנתב"ג:

1. נסיעה עם 4 נוסעים ו 4 מזוודות גדולות –

הסיבה לתוספת מחיר – נסיעה של ארבעה מבוגרים לשדה התעופה במונית ספיישל אחת, מחייבת מונית מדגם מרווח במיוחד ולעתים קרובות מונית עם גגון.

תלוי עד כמה אתם רוצים שיהיה לכם נוח בזמן הנסיעה.

דגמי מוניות מומלצים לנסיעה של 4 מבוגרים לנתב"ג:

  1. סקודה אוקטביה 2024 עם גגון.
  2. סיטרואן סי 4.
  3. סנאגיונג טיבולי.
  4. סאנגיונג רודיוס.

2. נקודות עצירה נוספת בדרך –

במידה ואתם דורשים מנהג המונית לעצור במספר תחנות בדרך לשדה התעופה, אתם תשלמו תוספת מחיר – לפי הפעלת מונה – או לפי תמחור קבוע מראש שמסוכם עם הנהג לפני התחלת הנסיעה.

שיטת תמחור הנסיעה לשיקול דעתכם – הנהג מחויב לפעול כחוק, ולהפעיל מונה בכל נסיעה במידה וזוהי דרישתכם.

אך ברוב המקרים כאשר מבקשים לאסוף משפחה או חברים לפני הנסיעה לשדה, הנוסעים מעדיפים "לסגור" מחיר פיקס עם הנהג.

הסיבה פשוטה – נקודת עצירה נוספת בדרך, מאריכה משמעותית את מסלול הנסיעה.

הרי נהג המונית מחויב לנסוע בדרך הקצרה ביותר, אם הנוסע מבקש שינוי מסלול כדי לאסוף חברה בדרך, הוא מסיט את הנהג מהדרך הכי קצרה, מספר הקילומטרים שהמונית צריכה לעבור גדל משמעותית, ועל כן הנסיעה מתייקרת.

3. במידה ואתם זקוקים למונית גדולה של 5/6 נוסעים –

מוניות גדולות או מוניות מיניבוס, מבוקשות מאוד ע"י משפחות או קבוצות חברים שמעוניינים להגיע לנתב"ג ביחד ( באותו רכב ). במקום לקחת 2 מוניות קטנות, הן מעדיפים להזמין מונית מיניבוס גדולה.
זמינות מוניות גדולות – כמות המוניות הגדולות נמוכה משמעותית מכמות המוניות הקטנות. לכן, זה עניין של היצע וביקוש. בתקופת הקיץ, או בתקופת החגים, מספר הדרישות למונית גדולה של 5 או 6 אנשים עולה משמעותית, וזמינות המוניות הגדולות יורדת בהתאם.

4. באיזה שעה אתם צריכים להגיע לשדה?

להגיע לשדה התעופה בתעריף 1 בין השעה 5 בבוקר ל 9 בלילה יהיה מעט זול יותר. תעריף 2 או כמו שהוא מכונה לעתים "תעריף לילה", מייקר את עלות הנסיעה.

5. באיזה יום אתם נוסעים?

אתם נוסעים ביום שבת או ביום חג? הנסיעה תהייה יקרה יותר.
בשבתות וחגים, תעריף הנסיעה לכל אורך שעות היממה הוא תעריף 2. שמוסיף לעלות הנסיעה מתעריף 1 בערך 25%.
ביום שבת או בימי חג כמות הנהגים הזמינים יכולה לרדת משמעותית ברמה של עד 70%.
מה קורה כשיש ביקוש עצום למוצר וכמעט אין ממנו על המדף? נכון, המחיר עולה.

6. מוניות נגישות לנתב"ג – מוניות עם מעלון –

לפי הוראת משרד התחבורה מחיר הנסיעה במונית אינו אמור להשתנות כלל לעומת תעריף מונית רגילה, אך בעלי מוניות נגישות ברוב המקרים – מייקרים את תעריפי הנסיעה לעומת מוניות ספיישל בנסיעה רגילה. כמובן שמצב זה אינו תקין, אך במידה ותצטרכו מונית נגישה עם מעלון חשמלי לכיסא גלגלים – כנראה שתשלמו יותר.

7. נוסעים לטיול סקי עם ציוד? לוקחים אופניים לחו"ל?

צריכים לקחת מטען מיוחד במונית? הובלה של ציוד מיוחד כמו: גלשן, סנואובורד, אופניים, ציוד סקי, או אנשים שעושים "רילוקיישן", צריכים ברוב המקרים מונית עם גגון או מונית גדולה. שירות הובלה מיוחד, אינו כלול במחיר הבסיס של הנסיעה, וברוב המקרים יעלה את מחיר הנסיעה.

אתם רוצים להזמין פיצה רגילה או עם תוספות?

תוספות מיוחדות עולות כסף, כמו בפיצה כך גם במוניות.
רוב הנוסעים שמחפשים מוניות במחירי מבצע – רוצים להזמין מונית לנתב"ג גם מצפון תל אביב ב 100 ₪ וגם מקריית אונו ב 100 ₪. למרות שפער המרחק בין הערים הוא כמעט חצי.
צפון תל אביב ( שכונת המשתלה ) – נתב"ג: 32 ק"מ.
קריית אונו – נתב"ג: 17 ק"מ.

איך זה מסתדר? ואיך נהג מונית מוכן לבצע נסיעה של 32 ק"מ ב 100 שח, למרות שמחיר הנסיעה האמיתי הוא בערך 160 ₪? ( לפי הפעלת מונה ). התשובה לשאלה פשוטה – לפני שנים רבות, תחנת מוניות שלא נזכיר כאן את שמה, החליטה לבצע נסיעות לנתב"ג בחצי מחיר – מפני שהנהגים שלהם "גם ככה חוזרים לנתב"ג" – נסיעה של 32 ק"מ ב 100 ₪ – היא נסיעה במחיר הפסד. זה כמעט כמו למכור קוטג' בשקל.

ההיגיון ( הלא נכון ) של בעלי התחנה אומר – אם הנהג גם ככה חוזר את הדרך הזאת – למה שלא יאסוף כבר נוסעים על הדרך? עדיף 100 שקל על כלום לא ? – לא בטוח.
יש הבדל בין חזרה ישירה לנתב"ג, לבין חזרה עם כניסה לעיר כדי לאסוף את נוסעים. בשעות הפקקים זה יכול לקחת המון זמן.

מחיר של מאה שקל לנתב"ג בעצם אומר – ( מתוך מחשבותיו של נהג מונית ) – "אני מעדיף להרוויח עוד 20 שקל ( הרווח מנסיעה של 100 ₪ ), ולא לתת לשאר נהגי המוניות לגבות את מחיר הנסיעה האמיתי – שהוא 150 – 170 ₪" ( לפי מונה ). זאת אומרת, נהג המונית הורס לעצמו, והורס את הענף גם לשאר נהגי המוניות שמנסים להתפרנס בכבוד – משימה לא פשוטה בכלל בימים אלה.

לסיכום:
ניתן לנסוע לנתב"ג ב 100 שקלים מכמה ערים באזור המרכז. אך אל תצפו לנסוע מצפון תל אביב לנתב"ג ב 100 ₪. זהו תמחור לא ריאלי, שלא משאיר לנהג רווח.
ומה בעצם האובססיה של כולנו "לגזור" את נהג המונית בעוד 20 – 30 שקלים?

קצת חומר למחשבה… תנסו לשנות את צורת המחשבה, במקום לחשוב איך לחסוך עוד כמה שקלים בנסיעה לנתב"ג, תשאירו טיפ לנהג בסיום הנסיעה במידה והשירות היה טוב. בדיוק כמו מלצר ( שמרוויח יותר מנהג מונית ), שליח פיצה, או כל נותן שירות אחר. .
נסיעה טובה.

נכתב ע"י ד"ר האוס – לתגובות – taxi007.israel@gmail.com

© כל הזכויות שמורות למוניות 007 – אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור מפורש בכתב מבעל האתר. 

מידע שכדאי לדעת:

מוניות נתבג‏ - טרמינל 3

מונית מנתב"ג לתל אביב מחיר מבצע 160₪

שירות הזמנת מוניות מנתב"ג לתל אביב במחיר מבצע מוזל לתושבי תל אביב ואזור המרכז, נהגים מקצועיים, מוניות גדולות, ושירות זמין ביום או בלילה, התקשרו כדי לקבל הצעת מחיר

מוניות 007 לנתב"ג

מונית מאשדוד לנתב"ג

שירות מוניות מוביל מאשדוד לנתב"ג: חוויית נסיעה בכל נסיעה, נסיעה חלומית: השילוב המושלם של נוחות ובטיחות. מוניות חדשות ונהגים עם שירות אדיב ומסור

מוניות לטרמינל 3

מונית לטרמינל 3 מחיר

שירותי מוניות טרמינל 3 בנמל התעופה בן גוריון – הזמינו מונית מטרמינל 3 לכל חלקי הארץ במחירים משתלמים והוגנים, התקשרו עכשיו כדי לקבל הצעת מחיר

מוניות נתבג‏ - טרמינל 3

שאלות נפוצות

תוכן עניינים מוניות לנתב"ג – טקסי 007 מוניות: שאלות נפוצות – FAQ כל מה שאתם צריכים לדעת שאלות נפוצות בנושא מוניות לנתב"ג כמה זמן לוקח לנסוע לנתב"ג ממרכז תל אביב? הנסיעה לשדה התעופה ממרכז תל אביב תארך בערך 30-60 דקות נסיעה, הזמן משתנה לפי עומס התנועה. בין השעות 7:00-10:00 בבוקר ובין 16:00-19:00 משך זמן הנסיעה יכול להתארך. אם אתם מתכוונים להגיע לנתב"ג בשעות האלה כדאי לתכנן היטב את מועד הזמנת המונית. מדוע מונית עדיפה על פני תחבורה ציבורית? מונית ספיישל עדיפה על תחבורה ציבורית מפני שמונית מהירה יותר, ונוחה יותר. שירות המוניות שלנו הוא מפתח הבית ועד הכניסה לטרמינל. היכן אמצא את הנהג שלי בשדה התעופה? לאחר שתזמינו מונית לנתב"ג תישלח אליכם הודעת SMS הכוללת את נקודת המפגש, ופרטי הנהג. אנו ממליצים לכם ליצור אתנו קשר לפני שאתם עולים על הטיסה שתיקח אתכם חזרה ארצה כדי שנוכל לאשר את נקודת המפגש ואת זמן הנחיתה. האם ניתן להוביל את גלשן הסקי שלי על גגון המונית? כל המוניות שלנו מתאימות להעמסת ציוד ומטען. אנו מובילים מטען מיוחד כמו גלשן סקי, אופניים, כיסא גלגלים וכו'. חשוב מאוד לעדכן את הסדרן בעת ביצוע ההזמנה על ציוד או מטען חריג כדי שנוכל להכין עבורכם את המונית המתאימה ביותר. איך מזמינים מונית מנתב"ג? אנו מקבלים הזמנות "מהרגע להרגע" או הזמנות עתידיות מראש, אך אנו ממליצים לבצע את הזמנת מונית מנתב"ג לפחות כיום אחד לפני מועד הנסיעה. תוכלו לשלוח בקלות הודעת וואטסאפ או פנייה דרך האתר כדי ליידע אותנו מתי תזדקקו להעברה, כך תוכלו לבחור את סוג המונית, או לעדכן אותנו בכל פרט חשוב. אילו כרטיסי אשראי אתם מקבלים? אנו מקבלים כרטיסי אשראי כמו: ויזה, ישראכרט, או מאסטרקארד. האם יש מונית המתאימה להובלת אופניים? כן, כדי להוביל אופניים עליכם להזמין מונית גדולה מדגם ואן שיכולה להוביל את האופניים שלכם בקלות. צרו קשר עם שירות הלקוחות שלנו כדי לקבל פרטים נוספים. במידה והנחיתה שלי בנתב"ג מתעכבת כיצד מודיעים לנהג? בעת ביצוע ההזמנה עליכם למסור את מספר הטיסה ואנו נעקוב אחר זמן הנחיתה המדויק. עם זאת, במידה ואתם מודעים לכך שהטיסה מתעכבת, אנא שלחו הודעת וואטסאפ לשירות הלקוחות שלנו כגיבוי. סדרן התחנה יקבל את ההודעה ויעדכן על כך את הנהג כך שנוכל לאסוף אתכם בנתב"ג בזמן הנכון. הנהגים שלנו נמצאים בנתב"ג והם ימתינו לכם ככל הניתן. מהי מדיניות הביטולים

007

מונית מנתניה לנתב ג

מונית מנתניה לנתב"ג מוניות לנתב"ג מנתניה כמה עולה מונית מנתניה לנתב"ג? מחירון מבצעים – מוניות 007 מחירי מוניות מנתניה ליעדים נבחרים בישראל בתעריפי מבצע מחיר מבצע לנתב"ג מנתניה – כולל עד 3 מזוודות 250 ש"ח *מחיר מבצע מיוחד, לנסיעה במונית ספיישל לנתב"ג מנתניה *לפי התנאים* מחיר מבצע – מונית מנתב"ג לנתניה 280 ש"ח הזמנת מונית לנתניה מנתבג בהזמנה מראש – מחיר מבצע מיוחד – *לפי התנאים*

מוניות 007 נתב"ג

מוניות נתב"ג

מוניות נתבג – מחירים שאתם יכולים להרשות לעצמכם. מזמינים מחברת מוניות "טקסי 007" על מנת לחסוך הרבה כסף. נוסעים ממליצים – "בפעם הראשונה שנסעתי עם החברה, זה היה רק בגלל המחיר הזול. היום אני מזמין גם בגלל השירות, והנהגים הנחמדים" חברת מוניות נתב"ג נוסדה בשנת 2007, כדי לספק שירות מוניות בישראל, והיינה החברה היחידה בארץ המספקת מוניות נתב"ג בפריסה ארצית בעשרות אחוזי הנחה.

מוניות 007 לנתב"ג

מונית לנתב"ג מראשון לציון

מוניות מראשון לציון לנתב"ג: שירותי הזמנת מוניות מראשון לציון לשדה התעופה בן גוריון, מוקד טלפוני 24 שעות, מחירים משתלמים והוגנים, כנסו והזמינו מונית במחיר שלא מפספסים.

דילוג לתוכן