להיות נהגת מונית

להיות נהגת מונית יכול להיות מאתגר. זה דורש יכולת נהיגה טובה, ויכולת להתמודד עם מצבים בלתי צפויים. אם אתן מחפשות מקצוע עצמאי, להיות נהגת מונית יכול להיות בחירה טובה

תוכן עניינים

להיות נהגת מונית

תמיד חלמת להיות נהגת מונית?

אוהבת לנהוג? אולי מתאים לך להיות נהגת מונית

לאחרונה אני רואה יותר ויותר נהגות מוניות בתל אביב מה גרם לכל כך הרבה נשים לעזוב את המקצועות היותר מזוהים עם המין הנשי, ולבחור דווקא בתחום לא קל, שנשלט ע"י גברים.

הנתונים אומרים שבשנתיים האחרונות הצטרפו מאות נהגות מוניות לענף המוניות שגם ככה רווי בנהגים.

מה גורם לנשים עם קריירה לקום ולעזוב מקצועות מבוקשים כמו עורכת דין או רואת חשבון, ולעשות הסבה מקצועית לנהגת מונית? 

ישנן גם נשים שבוחרות לעבוד במונית גם בתור עבודה שנייה, כדי להכניס עוד כמה גרושים מהצד.. שווה את זה? המשיכו לקרוא ואולי תגיעו למסקנה בעצמכן. 

אני חושב שמספר משתנים סייעו לבחירה של המין היפה, דווקא במקצוע הלא פשוט הזה – להיות נהגת טקסי.

לדוגמא – כמה סיבות אפשריות:

לדעתי הסיבה הראשית היא – כניסתן של אפליקציות מוניות כמו: get taxi, UBER, yango, raxi, Lyft, VIA.

אז מה הקשר בין אפליקציות לכניסתן של נשים לענף המוניות?

עבודה עם אפליקציית מוניות כמו גט טקסי, יוצרת סביבת עבודה קלה ונוחה, יחסית לעבודה עם תחנת מוניות, או עם קהל הלקוחות שאוספים מהרחוב.

נהגת מונית שעובדת עם אפליקציית מוניות, יכולה ליהנות מהטכנולוגיה המתקדמת שלא הייתה קיימת בעבר, והביאה את גט טקסי למעצמה שהיא היום.

הנהגת מתקינה את האפליקציה אצלה בפלאפון, ותוך מספר דקות היא מחוברת למאגר נסיעות אינסופי שפשוט "קופץ" במסך.

לנהגת נשאר רק לבחור עם האצבע את הנסיעה שהכי מתאימה לה.

כל פרטי הנסיעה כתובים על המסך: כתובת הנוסעים, מספר הטלפון של הנוסעים, אפילו שמם הפרטי ושם המשפחה… נשאר להפעיל את ה WAZE שמנווט ביעילות עד הכתובת, בדרך הכי קצרה ומהירה…

בסיום הנסיעה – ברוב המקרים, הנוסעים משלמים באשראי, סכום הנסיעה הסופי שמופיע על הצג במונה – יופיע אצל 2 הצדדים, גם אצל הנהגת וגם אצל הנוסעים. ושוב, הנהגת לוחצת "אישור תשלום", והכסף מועבר אליה ע"י גט טקסי בתאריך קבוע מראש ישירות לחשבון הבנק.

נשמע דיי קל לא?

עד כאן הכל טוב ויפה, הקושי בעבודה במונית באה לידי ביטוי בנושאים אחרים כמו: שירות לקוחות לנוסעים, סבלנות ואדישות לתנועה הקשה בכבישים, פקקים, חסימת כביש לא צפויה, התמודדות עם נהגים אחרים בכביש – שחותכים, ומקללים.

התמודדות עם נהגי המוניות מהמין הגברי –

אתם צריכים לראות את המבטים שנהגת מונית מקבלת ברמזור מעמיתיה הגברים. ברוב המקרים אין פרגון או עזרה חלילה, מה שעובר בראשם של הגברים  יכול להיות משהו בסגנון ( ללא הכללה גורפת ) – "נראה אותה מתמודדת עם הנוסעים" – "היא לא תחזיק מעמד" – "היא עדיין לא מבינה מזה להיות נהג מונית". סוג של התנשאות גברית שאולי מאפיינת את יחסם של גברים לנשים – לא רק בענף המוניות.

אם נכנסים ל"עובי הקורה" – ניתן למצוא לעתים בעיות לא פשוטות שנהגת מונית עלולה להיתקל בהן במהלך עבודתה במונית, ולא בטוח שהיא חשבה עליהן לפני שנכנסה לקורס המוניות.

לדוגמא:

נוסעים שיכורים – בעיקר בסופי שבוע, רוב הנוסעים הם חבר'ה צעירים שיוצאים למסיבות – הם צריכים מונית מהבית למועדון.

הטרנד האחרון בעולם האלכוהול אומר שזה בסדר לתדלק לפני היציאה מהבית – ואפילו להיכנס למונית עם כוס וודקה רדבול – "תדלוק אחרון לפני הכניסה למועדון" .

ויש את החבר'ה השיכורים בחזרה הביתה, הם יוצאים מהמועדון לפנות בוקר "מפורקים" לגמרי, אולי גם לאחר שילוב של סמים ואלכוהול – לאן הם יוצאים? אה כן – חזרה למונית.

אז הנהגת עכשיו צריכה להתמודד עם 4 בחורים בגיל העשרה כשהם מסטולים לגמרי. לא רק נהגת – אף אחד מאתנו לא מסוגל להתמודד עם 3 מסטולים במושב האחורי ועוד מסטול 1 – מקדימה. בדר"כ הוא מנצח על מקהלת המסטולים.

נסיעה כזאת – תענוג צרוף ( לא ). נסיעות מהסוג הזה מתחילות רע, ונגמרות רע מאוד. במהלך הנסיעה הנהגת כנראה תחווה אלימות ( בתקווה שרק אלימות מילולית ). פעילויות שכיחות נוספות: כיפכופים בין החבר'ה, צרחות, ואולי גם הקאה רנדומלית במושב האחורי, חוויה אה?

נסיעות לשדה התעופה בן גוריון – נסיעה במונית לבן גוריון ברוב המקרים, נחשבת נסיעה "סבבה", העניין הוא, שנוסעים לשדה התעופה יש פרט חשוב שצריך לזכור: הנוסעים לוקחים גם מזוודות.

במקרה הטוב מדובר במזוודות טרולי, במקרה הפחות טוב – זאת מזוודה ששוקלת מעל 20 קילו. אז עכשיו צריך להטעין את המזוודות לתוך תא המטען של המונית, ומישהו כמובן צריך להרים אותן לשם. גם גבר גבר לא בדיוק מתמודד בהצלחה רבה עם מטען בסדר גודל כזה – לפעמים צריך להרים מזוודות כבדות מאוד על גגון המונית – משימה לא פשוטה בכלל. 

שירותים – כן כן, מה שאתם חושבים. כשגבר צריך "מספר 1", הוא כנראה עוצר בצד דרך נטושה, בוחר את העציץ האהוב עליו – ומשקה אותו. אצל אישה אני מניח שזה קצת יותר מסובך. אולי. אני מניח.

אז לאחר שקראתן את הכתבה המיותרת הזאת, לא בטוח שאתן עדיין רוצות לרוץ מחר למשרד הרישוי כדי להתחיל בתהליך הוצאת רישיון למונית.

מצד שני, אולי תמיד חלמתן להיות "בוס" של עצמכן, לעבוד מתי שאתן רוצות, כדי לנהל לוח זמנים גמיש במיוחד במהלך היום.

לא אמרתי שאין גם יתרונות … בהצלחה.

נכתב ע"י ד"ר האוס – לתגובות – taxi007.israel@gmail.com

© כל הזכויות שמורות למוניות 007 – אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור מפורש בכתב מבעל האתר. 

מידע שכדאי לדעת:

מונית לנתב"ג מחולון

מוניות לנתב"ג מחולון

כמה עולה מונית מחולון לשדה התעופה בן גוריון ב-2024? כל המידע על מחירים והתעריפים החדשים מחולון לנתב"ג

מידע כללי לנוסעים במונית

מידע ומדריך לנוסעים על מוניות נמל תעופה בן גוריון ב-2024

חלק גדול מכם אינו יודע דברים חשובים על מוניות נמל תעופה בן גוריון ב-2024 – אני כאן כדי לתת לכם טיפים חשובים לפני שאתם מזמינים מונית לנמל התעופה בישראל. לדוגמא: ניתן להזמין מונית מנמל התעופה מראש מחברת מוניות 007, בהתאם לנוהל של רשות שדות התעופה. הנוהל אומר: חובה לתאם עם נהג המונית / תחנת המוניות לפני ההמראה ארצה.

הזמנת מוניות בשדה"ת

הזמנת מוניות בשדה"ת בן גוריון ב-2024

כל מונית ספיישל בישראל מורשה לאסוף נוסעים משדה התעופה בן גוריון, אך רק במידה והזמנתם את המונית מראש – עדיף לפני העלייה למטוס בדרך חזרה ארצה.

מוניות 007 לנתב"ג

מומלץ? נסיעה ברכב לבן גוריון

בסקר יזום שנערך לאחרונה, נשאלו אלפי נוסעים לפני הטיסה לחו"ל, אם החניון בנתב"ג היה בחינם, איך הם היו מעדיפים להגיע לנתב"ג.

מונית לנתב"ג מרעננה

מוניות לנתב"ג מרעננה מחיר מבצע 180* ש"ח לזמן מוגבל בהתאם לתקנון המבצעים. הזמינו עכשיו מונית מרעננה לנתב"ג במחירים שווים במיוחד, מוניות 007 מעניקים שירותי מוניות לנתב"ג משנת 2007 לתושבי רעננה, הרצליה, והשרון. מומלץ להזמין לנתב"ג מונית מראש, התקשרו עכשיו כדי לשריין את המונית שלכם ליום הטיסה וקבלו הנחה מיוחדת. צוות שירות הלקוחות שלנו ממתין לשיחתכם, נסיעה טובה.

דילוג לתוכן