כמה זמן לפני הטיסה צריך להגיע לנתב"ג

כן, הישראלים חוזרים לטוס ובגדול. ברשות שדות התעופה מדווחים על כמויות נוסעים בלתי נתפסות שבין 60-80 אלף נוסעים מידי יום.

תוכן עניינים

בנתב"ג מנסים להקל על העומסים

רשות שדות התעופה עושה דברים רבים על מנת לנסות להקל עליכם בדרך לחופשה בחו"ל באמצעות מספר דרכים יצירתיות, לדוגמא: משפחות עם ילדים קטנים הופתעו לטובה כשראו שיש אפשרות לעבור למסלול מהיר המקצר את הסבל הרב בהמתנה עם הילדים קטנים בתור ארוך.

החל מחודש יוני 2024 ועד אחרי החגים אמור להיות עמוס מאוד מבחינת תנועת נוסעים בנתב"ג. אפילו מדברים על חזרה לעומס שלפני תקופת הקורונה ב-2019. 

לעומס בנתב"ג סיבות רבות אחת מהם היא כל בדיקות הקורונה המבוצעות בתוך הטרמינל לנוסעים השבים מחו"ל. אלפי נוסעים צריכים לחכות לדלפקי צ'ק שמספרם הצטמצם משמעותית בתקופת הקורונה. אבל לא רק, בדלפקים רבים עובדי רשות שדות התעופה מתעסקים בבדיקת מסמכי הקורונה, וזה אומר שמשך הזמן לכל צ'ק אין התארך מ-3 דקות ל-10 דקות.

להקל על הנוסעים

במהלך ימים אלה ברשות שדות התעופה פועלים לגייס עובדים רבים על מנת לתת שרות טוב יותר לקהל הנוסעים לחו"ל ולאפשר כך טורים קצרים יותר לפני העלייה למטוס.

להגיע לנתב"ג 4 או 3 שעות לפני הטיסה?

בתקשורת אוהבים להלחיץ ולהפחיד, אחרת לא תהייה לכם סיבה לקרוא או לצפות בכתבה שהם הכינו עבורכם. כולם יודעים שההנחיה הרגילה היא להגיע 3 שעות לפני הזמן. אך לאחרונה ניסו להגיד שכדאי להגיע 4 שעות לפני הזמן לנתב"ג. ברשות שדות התעופה אומרים שאין צורך להגיע 4 שעות לפני הטיסה, והסיבה היא שחברות התעופה פותחות את עמדת הצ'ק אין שלהם 3 שעות לפני שעת הטיסה.

העיצוב על ידי mike

טרמינל 1 חוזר לפעילות

טרמינל 1 שהיה סגור במשך תקופה ארוכה, נפתח שוב לטיסות לכל היעדים. מטרמינל 1 טסות חברות תעופה רבות ובעיקר חברות לואו קוסט כמו: איזיג'ט, וויזאייר, ארקיע, אל על, ישראייר, ו-פגסוס. יש דיווחים כי הנוסעים שטסים מטרמינל 1 נהנים מקצת יותר מרווח וטורים קצרים יותר.

בטרמינל 1 יקבלו הטסים לחו"ל שירותים כמו: צ'ק אין, בדיקה ביטחונית, ובקורת דרכונים. העלייה למטוס תפעל גם גם מטרמינל 1.

מתכוונים להגיע לנתב"ג במונית?

אם אתם מתכוונים להגיע לנתב"ג במונית חשוב מאוד שתבדקו באתר האינטרנט של רשות שדות התעופה על פי לוח הטיסות מהיכן הטיסה שלכם יוצאת, האם הטיסה שלכם יוצאת מטרמינל 1 או מטרמינל 3. בין טרמינל 3 לטרמינל 1 מפרידים כ-5 ק"מ בערך שאותם צריך לעבור נהג המונית. במידה ונהג המונית יוריד אתכם בטרמינל 3 תצטרכו להגיע בכוחות עצמכם לטרמינל 1 ולהפך. 

דילוג לתוכן