ניצחון על יוקר המחיה: טיפים לנסיעה חסכונית במוניות לנתב"ג

חיסכון משמעותי בעלויות הנסיעה לנתב"ג. יותר נסיעות - פחות הוצאות סעו לנתב"ג עם מוניות ספיישל, הדרך הנוחה והחסכונית להגיע לשדה התעופה בן גוריון. חברת מוניות "נתב"ג - בן גוריון" היא הדרך הטובה ביותר לחסוך כסף על נסיעה לנתב"ג.

תוכן עניינים

יוקר המחיה? לא איתנו! מוניות ספיישל - הדרך החכמה לנסוע

בישראל, נדמה שכל אירוע, קטן כגדול, מעורר מיד חשדנות ותיאוריות קונספירציה. רצח רבין, מגפת הקורונה, ואפילו תאונת דרכים שגרתית – כולם נושאים בחובם סוד אפל, או קנוניה מתוחכמת. תמיד יש מי שמוכן להציג גרסה חלופית, חתרנית, המציגה גורמים נסתרים המושכים בחוטים.

אז למה בכל זאת החלטתי לכתוב על הנושא? (. . מנסה להיזכר) ככה זה שאתה על כדורים המוח שלך הופך לביצה מקושקשת .. (חבר. . לא אני). בקיצור.. אני בעצם מנסה להגיד לכם שהמחיר של מוניות בישראל פאקינג יקר.

והפעם הייתי יסודי, הקלקתי על הכרום וחיפשתי בגוגל באנגלית – "קוסט אוף ליבינג אנד טקסיס" . . הגעתי לרשימת אתרים עם המון נתונים והקלקתי על האתר הראשון שנפתח ברשימה. ניגשתי לרובריקה של החיפוש והקלדתי "מחירי מוניות" נפתחה בפניי רשימה נוספת עם כותרות המציגות את מחירי המוניות במדינות שונות בעולם. או בעצם כוח הקנייה של המטבע המקומי בתחבורה הציבורית.

אולי יעניין אתכם גם:

אני מסתכל במהירות על הרשימה מסתכל מסתכל – הנה ישראל! יופי. כמו שחשבתי, ישראל במקומות הראשונים מהסוף במחירי מוניות. לדוגמא: מחיר נסיעה ממוצעת לנתב"ג מכל עיר בגוש דן היא בערך בין 150-200 ש"ח שבתרגום לשעות עבודה זה לפחות 3 וחצי שעות של אדם מבוגר עם משפחה כדי לנסוע 10-20 ק"מ במונית. איפה הצדק?!?! ברצינות, נסיעה במונית של 7-8 קילומטר יכולה להגיע בקלות ל-100 שקלים ויותר. אתם יודעים כמה המבורגרים צריך להפוך במקדונלדס בשביל סכומים כאלה?

דרך אגב, המונח יוקר המחיה מתייחס לעלות הממוצעת שצריכה משפחה באזור נתון, לבזבז כדי לחיות ברמת חיים מסוימת. למשל ברמת חיים מסוימת, המאפשרת לאנשים פשוטים לנסוע במוניות בחופשיות מבלי לבזבז הרבה כסף. מצד שני, ומניסיון, כמעט באף מדינה מפותחת מוניות ספיישל לא זולות כמו אוטובוס.

שירותי מוניות נוספים שלנו:

מונית ספיישל מציעה מוצר ייחודי ומבוקש

"נהג פרטי להשכרה לפי זמן או מרחק" אין עוד אמצעי תחבורה שעונה בדיוק לצורך הזה. ובגלל שיש נהג העומד רק לרשותכם אתם תשלמו ממיטב כספכם כדי לנסוע במונית. כן כן אני מדבר עליכם.

הכל בישראל כל כך יקר, אז למה אנחנו עדיין מבזבזים כמו משוגעים?

הרבה ישראלים (המון) מתלוננים ומתבכיינים על יוקר המחיה, ועושים זאת בכישרון רב ובסנכרון עם חופשות בחו"ל, קניית מכוניות חדשות ורביצה במסעדות.

כן זה לא הגיוני, לאנשים אין מה לאכול אבל הכביש מלא בג'יפים ומכוניות חדשות, כמה שמעתם את המשפט הזה? זה משהו שמתבקש להגיד. אני בטוח שפרופסור לכלכלה יכול להסביר לי למה זה ככה ואיפה מרוויחים את כל הכסף הזה.

לכאורה קיימת סתירה בין החלק הראשון של המשפט לחלק השני שלו. מצד אחד מתלוננים, מצד שני סכום ההוצאות השנתי של הישראלים מטורף. אז איך בכל זאת המציאות בכבישי ישראל משדרת לנו כאילו לנסוע ברכב חדש שעולה בממוצע 150 אלף שקל זה משהו טריוויאלי.

יש כמה דרכים בהם אפשר להסביר את העניין. לדוגמא: 

הבנקים וחברות האשראי מנסים לדחוף הלוואות לכולם. . ניקח הלוואה נפרוס למיליון חודשים וניסע בג'יפ חדש. חוץ מזה, הרי אין סיכוי לקנות בית, אוטו זה הדבר הבא ברשימה.

אפשר להמשיך לכתוב כאן על החלטות מוזרות שמקבלים אנשים, ואולי לנסות להסביר את ההיגיון אבל זה חסר טעם. אני חושב שאם הגעתם לקרוא עד כאן, אתם בדיוק כמוני יודעים שמשהו חייב להשתנות בשיטה או במערכת, או גם וגם. 

אז איך מביאים שינוי? איך משנים משהו כל כך חשוב? ברור שזה לא יהיה קל. בטח לא באמצעות פוליטיקאים מושחתים, שרואים במדינה כר נרחב לקידום אינטרסים אישיים. ובטח שלא אם נשאר אדישים ופאסיביים, ונצפה מהצד ש"מישהו אחר" יעשה את העבודה.

תאמת שעל פי ההיסטוריה השינויים הכי גדולים וחשובים הגיעו אחרי מאבקים אלימים וקשים מאוד ולא ע"י בקשה בנימוס. ההיגיון פשוט – אם ממשיכים להכביד עלינו ואנחנו סותמים את הפה וממשיכים לשלם אז הכל בסדר. ובעלי הכוח והשררה ממשיכים לעבוד עלינו, פשוט כי אפשר. 

אתם רוצים לדעת למה באמת המוניות כל כך יקרות?

זה מפני שהמדינה דורשת מנהג מונית עלויות אחזקה מטורפות, כל מיני בקשות של מדינה שעדיין תקועה בתחום הזה בחוקים ותקנות של המנדט הבריטי.  הדלק התייקר, עלויות אחזקת רכב התייקרו, ואוקראינה הפסיקה לייצר שומשום.

©® כל הזכויות שמורות לבלוג מוניות 007. אין לעשות שימוש בכתוב ללא אישור מפורש בכתב.

לתגובות או הערות ניתן לפנות באימייל לכתובת: taxi007.israel@gmail.com

קישורים שימושיים:

השאירו תגובה

דילוג לתוכן