להגיע משדה"ת באיסטנבול למלון

הסעות מנמל התעופה איסטנבול

הסעות משדה התעופה יכולות לחסוך לנו התמקחויות מיותרות עם נהגי מוניות והימנעות מהיסחבות עם המזוודות בתחבורה הציבורית.

תוכן עניינים

נמל התעופה הבינלאומי החדש איסטנבול שהחליף את נמל התעופה אטאטורק, אמור להיות הגדול ביותר באירופה עד שנת 2030.

הנמל כיום מיועד לטפל בכ-87 מיליון נוסעים מידי שנה, עם יעד עתידי של 197 מיליון נוסעים בשנים הקרובות.

ההשקעה בשדה החדש נאמדה בכ-7 מיליארד דולר. בנמל פועלות למעלה מ-78 חברות תעופה ומטען, המפעילות טיסות לכל רחבי טורקיה ויעדים בעולם.

אז למה טורקיה?

המחיר – אין ספק שהוא משחק תפקיד ראשי בכל חופשה שאנו רוצים להזמין. בין אם זו רק עצירת ביניים באיסטנבול או חופשה מלאה.

בנוסף, בירתה הלא רשמית של טורקיה, איסטנבול – היא מטרופולין ענקי המוקף באוכל נהדר, בניינים עם ארכיטקטורה מרהיבה, חיי לילה משוגעים ושווקים ענקיים ויפהפים.

עצירות ביניים בטורקיה

טיסות ארוכות מתאפיינות במחיר הגבוה שלהן, וטיסות ביניים נוטות להיות זולות בהרבה, אפילו בעשרות אחוזים; במיוחד כשמדובר על טיסות ארוכות לתאילנד או ברזיל ובתאריכים מבוקשים כמו קיץ או כריסמס.

בנוסף, לא לכל היעדים יש טיסות ישירות, ויש יעדים עם מעט טיסות ישירות ועשרות טיסות עם עצירת ביניים וכך עצירת הביניים הופכת יעדים לנגישים יותר.

הסעות משדה התעופה למרכז העיר

שדה התעופה איסטנבול ממוקם כ-36 קילומטרים ממרכז העיר, כאשר רוב היום הנסיעה תהיה מלווה בפקקים. לכן תחבורה ציבורית יכולה להציע מחיר נוח מאוד.

התחבורה הציבורית של איסטנבול מרשימה ביותר, מאפשרת הגעה ממקום למקום בקלות רבה ונוחה במחיר זול של חצי דולר לנסיעה. תוכלו למצוא כרטיסים בכל "קיוסק" לבן שממוקם בדרך כלל ליד כל תחנה, ואף מומלץ לקנות כמה כרטיסים בכל רכישה בכדי להימנע ממקרים שבהם לא תמצאו קיוסק ליד תחנתכם.

כמו כן, יש אפשרות לרכישת אקביל (AKBIL) שהוא מעין מכשיר קטן, המשמש ככרטיסיה אלקטרונית; שאותו ניתן לרכוש בכל קיוסק שרשום עליו AKBIL. כל אקביל כזה יעלה לכם דמי פיקדון של 3 דולר שאותו ניתן למלא בכל סכום, ובעת עלייה לאוטובוס מצמידים את האקביל ואז ירד סכום הנסיעה, בדומה לרב קו הישראלי.

בתום הנסיעות תוכלו להחזיר את האקביל לקיוסק ולקבל את דמי הפיקדון. כמו כן, אוטובוסים נוסעים במסלולים יעודיים בכדי להימנע מעומסי תנועה.

מטרו

באיסטנבול ישנה מערכת מטרו מודרנית ומשוכללת, המאפשרת נסיעה בשני צירים: משדה התעופה לתחנה המרכזית ומכיכר טקסים לשכונה הצפונית. הרכבות יוצאות בתדירות של כל 15-7 דקות ומחיר נסיעה נוח העומד על 0.7 דולר.

זה הוא אמצעי תחבורה זול ומהיר, אך בכדי להגיע ליעדים תיירותיים תצטרכו לשלב את המטרו עם אמצעי תחבורה נוספים.

מוניות

כמו בכל עיר, נהגי מוניות באיסטנבול יכולים לרמות תיירים ובגלל חוסר הידע של התייר ועצם היותו בארץ זרה הוא נקלע למצב שאינו יודע איך לצאת ממנו.

יש נהגי מוניות שינסו לדחוף אתכם לתוך אחד מהחנויות שלו כדי שתקנו ממנו סחורה ויש כאלה שיבקשו תשלום בתחילת הנסיעה ובסופה יטענו שלא הבאתם להם מספיק. היזהרו.

באיסטנבול מחיר המוניות הוא זול יחסית לארץ ובכל מונית קיים מונה (טקסימטר), אז אם בחרתם במונית השתדלו לבדוק שהנהג אכן הבין שאתם מעוניינים בהדלקת המונה.

נסו לקחת מונית מתחנת מוניות, ככה תדעו לאן לפנות במקרה של אבדות ומציאות.

חברת הסעות

מי אוהב להיסחב עם 2 מזוודות גדולות, 2 טרולי ו2 תיקי גב/יד?

ישנן הרבה חברות הסעה מהשדה אל מרכז העיר/בית המלון. סגירה מראש עם חברת הסעות יכולה להבטיח שקט ברגע הנחיתה והיציאה מהטרמינל; חלק מהחברות גם מבטיחות המתנה בלי תשלום נוסף במקרה של עיקוב או איחור.

ההסעות מבטיחות רכבים מרווחים ושירות אדיב וחברותי; במחיר לא משתנה של 48 יורו תוכלו ליהנות מרכב פרטי ונהג אדיב.

בעת סגירת העסקה תקבלו "וואטסאפ" מהחברה עם שם תמונה וטלפון של הנהג בכדי שלא תפספסו את ההסעה. תוכלו גם לקבל עוד 10% הנחה אם תסגרו מראש גם את ההסעה חזור מהמלון לשדה.

הסעות בתוך העיר

מעוניינים ברכב צמוד עם נהג פרטי שמכיר את הדרך ואת כל היעדים התיירותיים והמקומיים? יש הרבה נהגים פרטיים שנותנים את השירות הזה במחיר של 87-100 דולר ליום, המחיר מתבצע במזומן וסגירה לפני עם הנהג. תוכלו למצוא רכבים ל-4 אנשים ול-8 אנשים.

סיורים בתוך העיר

הרבה תיירים ממליצים על אוטובוס "הופ-און הופ אוף". אוטובוסים אלו עוברים בכל המקומות התיירותים ביותר, עוצרים בכל יעד כזה וממשיכים ליעד הבא.

ברכישת כרטיס (בסביבות 47 יורו) תוכלו ליהנות מנסיעה באוטובוס עם שתי קומות, שייקח אתכם לכל מקום תיירותי (מוגדר מראש, בדרך כלל עם רכישת הכרטיס תקבלו מפה של כל התחנות). תדירות האוטובוסים לרוב גבוהה מאוד, בין 10 דקות בין אוטובוס לאוטובוס, תלוי בפקקים כמובן.

זו היא דרך נפלאה להספיק לראות את כל החלק התיירותי של העיר ביום אחד.

לסיכום:

אין ספק שהדרך הנוחה ביותר להגיע למרכז העיר משדה התעופה תהיה עם סגירה מראש של חברת הסעות שתספק לכם דרך שקטה עם מחיר נקוב מראש, שירותיות מובטחת והגעה ליעד במחיר של 47 יורו.

Dr.House

Dr.House

פוסטים אחרונים באתר