הסעה לנתב"ג עם מושב בטיחות לילד

לאחרונה קראתי על משפחה שחיפשה הסעה או מונית לשדה התעופה, שמספקת שירות מיוחד שכולל מושב בטיחות לילד. אני מכיר היטב את הנושא, וחשבתי שגם לכם כדאי להכיר את הנושא קצת יותר טוב. המשפחה בת 6 נפשות, ואחד הילדים בן 3. כל ההורים בוודאי יודעים, לא לוקחים פעוט לנסיעה בכביש מהיר ללא מושב בטיחות. 
מונית לבן גוריון עם מושב בטיחות לילד

תוכן עניינים

חובת חגירת ילדים במושב מגביה או מושב בטיחות - תקנה 83 ברכב פרטי.

מושב בטיחות במונית/הסעה לנמל התעופה: החוק אינו מחייב תחבורה ציבורית.

אנחנו אזרחים שומרי חוק, וגם מעוניינים לשמור על חיי ילדינו שבוודאי חשובים לנו יותר מכל דבר אחר, מחפשים בגוגל כל שנה מחדש אחר שירות הסעות / מוניות לבן גוריון עם מושב בטיחות , כדי שנוכל להגיע לשדה התעופה בבטחה.

מי שניסה בעבר יודע, המשימה אינה פשוטה. גם לאחר שמצאתם נהג או חברה שמספקת את השירות המיוחד, המחיר בהתאם. למקרה שתהיתם, גם תחנת המוניות בנתב"ג אינה מאוישת ע"י נהגים עם כיסא בטיחות. 

עניין כיסא הבטיחות במונית, הוא נושא מוכר בוועדות הכנסת, ובאוזני המחוקקים. הצורך ברגולציה בתחום מוכרת להם היטב, במיוחד לדרג הניהולי במשרד התחבורה. אך עדיין, אף לא אחד מהם הרים את הכפפה, וקבע תקנות או נוהל מסודר לגביי הסעת פעוטות ברכב ציבורי.

ומה קורה כמשאירים נושא כל כך חשוב ללא פיקוח? מתחיל הבלגן.
חשוב שנבהיר כאן משהו, נהג מונית אינו מחויב בשום אופן לכיסא בטיחות במונית. לכן, נהגי מוניות שהחליטו להרוויח עוד כמה שקלים מהצד, החליטו לתת את השירות הייחודי בעלות נוספת, כל נהג יכול לקבוע מחיר כראות עיניו, למקרה שתהיתם.

למרות שהחוק אינו מחייב -עד גיל 8, הקפידו על מושב בטיחות גם במונית.

אנחנו בתור הורים לילדים, מוכנים לשלם כל סכום על מנת לשמור על חיי ילדינו, אך עדיין זה לא אומר שיהיה כל כך פשוט למצוא נהג פנוי עם מושב בטיחות, שיכול להסיע אותנו לשדה התעופה בזמן שמתאים לנו.

בפנינו 2 מכשולים :
1. זמינות נהגי מוניות שמספקים שירות הסעות עם מושב בטיחות לשדה התעופה.
2. מחיר לא מפוקח – כל נהג רשאי לקבוע לעצמו את מחיר ההסעה לבן גוריון.

⊳ בדיוק נזכרתי שקרובת משפחה נסעה לא מזמן עם ילדיה לטיול בחו"ל, ועניין אותי – איזה פתרון היא מצאה לעניין. אז החלטתי להתייעץ, מה כדאי לעשות, ואולי היא מכירה פתרון יצירתי לבעיה.

הרמתי אליה טלפון, ושאלתי : " מה את אומרת איך כדאי להגיע עם הילדים לשדה התעופה? "
התשובה שלה מעט הפתיעה אותי , היא אמרה : " תשאיר אותם בבית " .
כן, גם אותי זה הצחיק. אולי אם היה לי סידור הולם בשבילם, או שזה לא היה החופש הגדול, הדבר היה אפשרי.
ואז היא הציעה למצוא פורום הורים, או פורום מטיילים, בפייסבוק או באתר למטייל, כדי לשאול מי מההורים מכיר שירות הסעות אמין שיכול לספק גם מושב בטיחות.

לאחר חיפוש ממש לא ארוך, מצאתי פורום הורים שמדבר בדיוק על הנושא הזה.
בדפדוף אחורה בזמן, מצאתי כל מיני שירותים חלקיים, שמציעים להביא מהבית מושב בטיחות / בוסטר / כיסא לתינוק, להתקין אותו ברכב ההסעות, ולאחר השימוש לשמור אותו לכל אורך הטיול, כי גם בטיול יהיה צורך במושב בטיחות כזה.

בחופש הגדול והחגים, יש ביקוש רב למוניות עם כיסא לילד כשנוסעים לנתב"ג.

הפתרון הזה אינו אידאלי מפני שחברות התעופה גובות תשלום נוסף עבור אחסון והעברה של מושב כזה בבטן המטוס. בשכלול הכללי, ייתכן ויהיה עדיף לשלם אקסטרה לנהג המונית, מאשר לקחת איתנו לחו"ל את המושב.

אז חזרתי לתכנית המקורית, למצוא שירות מוניות עם כיסא בטיחות, ולשמוע מה המחירים. הרמתי טלפון לכמה חברות, ועכשיו יש לי קצת יותר מושג לגביי תוספת המחיר המבוקשת עבור השירות החשוב הזה.
אם מדובר במושב " בוסטר " עבור ילד מגיל 3 ומעלה , התוספת במחיר קטנה, ולא משמעותית מפני שבוסטר קל, ואינו תופס הרבה מקום במונית.

אם אתם זקוקים לסלקל או כיסא בטיחות עבור תינוק, תוספת המחיר שביקשו ממני היא בין 30 שקלים לבין 70 שקלים. זה מאוד מאוד תלוי, בשעת הנסיעה, ובאיזה יום.

2 הנתונים האלה משפיעים מאוד על מחיר הנסיעה. מפני שזה עלול להשפיע על זמינות הנהגים בשטח – אם מדובר בנסיעת לילה – יש פחות נהגים. או מדובר ביום שישי או שבת, התעריף מתייקר משמעותית שוב מפני שיש מעט נהגים שעובדים.
לגביי שעת הנסיעה, אם למזלכם אתם צריכים להגיע לשדה התעופה לא בשעות העומס, גם זה יעזור להוזלה במחיר.

תמיד קיימת האופציה של לבקש טובה מחבר או בן משפחה, שיקפיץ אותנו לנתב"ג. אך גם במקרה הזה תהיו חייבים למישהו. נכון, לא תהיו חייבים כסף לנהג המונית, או לחברת האשראי. אך תהיו חייבים למישהו טובה, וגם אתם יום אחד תצטרכו להיות הנהג התורן לנתב"ג.

למי עדיף להיות חייב? כל אחד עם השיקולים שלו.

מתכננים נסיעה לשדה התעופה ? יש לכם שאלה או התלבטות ? אתם מוזמנים לשלוח אליי לאימייל שאלה בנושא נסיעה לשדה התעופה עם כיסא תינוק ואני אענה לכם בהקדם. נסיעה טובה.

אולי יעניין אתכם גם:

מוניות 007 לנתב"ג

מוניות מיבנה לנתב"ג

הזמנת מונית מיבנה לנתב"ג במחיר שווה לכל כיס מתחנת מוניות 007 המפעילה מוניות ספיישל לנתב"ג 24 שעות ביממה, כדי להזמין או לקבל הצעת מחיר התקשרו כעת או שילחו הודעת וואטסאפ

מונית גדולה בצבע לבן עם דגל ישראל, והכיתוב מונית 6 מקומות.

מונית מלוד לנתב"ג

הזמנת מונית מלוד לנתב"ג במחיר מבצע בשעות היום או הלילה, אנו לשירותכם עם צוות נהגים מקצועי ומוקד הזמנות ידידותי, התקשרו עכשיו או שילחו הודעת וואטסאפ

מוניות נתבג‏ - טרמינל 3

מונית מבית דגן לנתב"ג

הזמנת מונית מבית דגן לנתבג ב-2024: אם אתם צריכים להגיע מבית דגן לנתב"ג, מונית היא האופציה הטובה ביותר עבורכם. אנו ממליצים על כמה דרכים להוזיל את מחיר הנסיעה במונית לנתב"ג. אחת הדרכים היא להזמין מונית מראש. חברת מוניות "טקסי 007" מציעה הנחה על הזמנות מראש, כך שזאת יכולה להיות דרך טובה לחסוך כסף.

מוניות 007 לנתב"ג

מונית מיהוד לנתב"ג

שירותי מוניות מיהוד לנתב"ג במחיר שווה לכל כיס ביום או בלילה, מזמינים מונית מראש מחברת מוניות 007 ומקבלים את השירות הכי טוב במחיר הכי טוב, התקשרו או שילחו וואטסאפ כעת

007

מונית מנווה מונוסון לנתב"ג

שירות מוניות מוביל מנווה מונוסון לנתב"ג: חוויית נסיעה בכל נסיעה, נסיעה חלומית: השילוב המושלם של נוחות ובטיחות. מוניות חדשות ונהגים עם שירות אדיב ומסור

מוניות לטרמינל 3

מונית לטרמינל 3 מחיר

שירותי מוניות טרמינל 3 בנמל התעופה בן גוריון – הזמינו מונית מטרמינל 3 לכל חלקי הארץ במחירים משתלמים והוגנים, התקשרו עכשיו כדי לקבל הצעת מחיר

מוניות 007 לנתב"ג

מונית לנתב"ג מראשון לציון

מוניות מראשון לציון לנתב"ג: שירותי הזמנת מוניות מראשון לציון לשדה התעופה בן גוריון, מוקד טלפוני 24 שעות, מחירים משתלמים והוגנים, כנסו והזמינו מונית במחיר שלא מפספסים.

דילוג לתוכן