איך תדעו מתי צריך להחליף רפידות בלמים?

חדשות 007

תוכן עניינים

איך תדעו מתי צריך להחליף רפידות בלמים?

ברכבים מודרניים בלוח המחוונים קיימת התרעה המעידה שרפידות הבלמים נשחקו ועליכם לגשת לבדיקה במוסך. הפדנטים שבנינו יגשו יום למחרת למוסך, אך יש כאלה "שימשכו" עד להופעת רעש מוזר או עד שהם מרגישים ממש קושי בבלימה. כמובן שזהו מצב מסוכן ולא מומלץ כלל
בלם דיסק, קליפר, דיסק הבילום
באדיבות מוסך פשפש ת"א יפו

למה צריך להחליף את דיסקיות הבילום?

הבטיחות חשובה יותר מהכל

מערכת הבלמים היא מערכת הבטיחות החשובה ביותר ברכב, למעשה, מערכת הבלמים חשובה יותר מכל המערכות האחרות ברכב. ללא בלמים אנחנו לא נעז להתקדם מטר.

חלק גדול מהאנשים מקלים ראש בחשיבות החלפת הבלמים, או בדיקת תקינותם לעתים קרובות. אצל חלק מבעלי הרכב מדובר בעצלנות ומחשבה על העברת יום במוסך, ואצל חלק אחר מהאנשים קיימת מחשבה על הוצאה כספית גדולה שמנסים לדחות כמה שניתן.

דחיית בדיקת הבלמים או דחיית החלפתם עלולה להסתכם בהוצאה גדולה יותר בעתיד, מכיוון שרפידות בלמים שחוקות עלולות לפגוע בצלחת או ה"דיסק" ע"י חריטה במגע ישיר בין מתכות במהירות גבוהה.

חסכו כסף על החלפת בלמים!

השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם

בדיקת מערכת הבלמים

אנו ממליצים לבדוק את מערכת הבלמים ברכב בהתאם למספר הקילומטרים שהרכב עובר או בהתאם למשך הזמן שעבר מאז בדיקת הבלמים האחרונה. גם אם אתם מאלה שלא נוסעים הרבה ברכב והוא בעיקר עומד בחניה, עליכם לבדוק את מערכת הבלמים לעתים קרובות, ובמיוחד בחורף כאשר מרחק הבלימה מתקצר משמעותית עקב הגשמים ומזג אוויר סוער.

שומעים שריקה מתכתית בזמן בלימה?

כל רעש מוזר מהרכב שאינכם מכירים רצוי שיעורר אצלכם חשד.
רעשים "חדשים" שלא היו אתמול בדר"כ מעידים שמשהו ברכב השתנה, ובמקרה הגרוע רעש מוזר מעיד כנראה על תקלה או על תקלה שעומדת להגיע. במידה ואין לכם רקע טכני, עליכם להקשיב לכל צליל שהרכב משמיע, במיוחד אם הצליל אינו נעים לאוזן, או רועש במיוחד.

זיהוי של צליל מוזר וחריג בזמן, ופנייה למוסך בהקדם, עשויה להציל אתכם מתקלה פתאומית באמצע כביש מהיר, או למנוע תקלה מורכבת שמחיר תיקונה יקר מאוד. כן, גם במכונית טיימינג הוא מרכיב חשוב.

רפידות בילום ברכב
כל כמה זמן צריך להחליף את רפידות הבלם במכונית?

איך יודעים שצריך להחליף את דיסקיות הבילום?

על הדיסקיות ניתן להביט בדר"כ ע"י הסרת גלגל. אולם, אם אינכם בעלי רקע טכני או ידע מוקדם לגבי מערכת הבלמים ברכב – זה יהיה בזבוז של זמן ואנרגיה

אינכם יודעים איך נראת דיסקת בילום חדשה או שחוקה.. לכן מומלץ מאוד להשאיר זאת למכונאי מומחה. אם אתם כן מחשיבים עצמכם ידענים בתחום המכונות, הסרת אחד מגלגלי הרכב יחשוף בפניכם את דיסקת הבילום. מצבה של הדיסקה נקבע בעיקר ע"י שחיקת החומר הבולם את הרכב.

לדיסקת בילום חדשה יש "מדרגה גבוהה" ולכן הרבה חומר, ואילו לדיסקת בילום ישנה מעט חומר ויכולת נמוכה לעצור את הרכב. אולם, אנו מזכירים לכם שוב, לעולם אל תסתמכו על מה שאתם חושבים שאתם רואים – אינכם עברתם הכשרה מתאימה

דיסקיות הבילום הם תערובת של מתכות היכולות לעמוד בחום רב , ומסוגלות להתמודד עם חיכוך רב הנגרם בזמן לחיצה על דוושת הבלם. דיסקיות הבילום נצמדות בחוזקה באמצעות קליפרים מיוחדים לצלחת או "הדיסק" וכך הרכב יכול להאט ולהגיע לעצירה מלאה. 

התייעצו עם מוסך מומלץ

קבלו מידע ממכונאי מוסמך
מבצע

הגיע הזמן להחליף רפידות?

אתם רוצים לתת למערכת הבלמים ברכב את היחס והטיפול הטוב ביותר.

תחזוקת הבלמים וכל מערכת הבלימה כמו – רפידות בלם, נוזל בלמים, או דיסקי הבילום חשובים כדי להבטיח את ביטחונכם.

בין היתר ניתן לשים לב לסימנים כמו רעש או רעידות בהגה, היכולים להעיד על הצורך בבדיקת מערכת הבלמים או בהחלפתם במוסך עם רישיון של משרד התחבורה.

סימנים נפוצים לכך שהרכב שלכם זקוק לבדיקת בלמים:

 • הגה רועד, רעידות בזמן הבלימה
 • צליל חורק 
 • דוושת בלם ספוגית, דוושת הבלם מגיבה לאט
 • מרחק הדוושה לרצפה מתקצר, דוושת הבלם דורשת לחיצה חזקה
 • הרכב שלכם מושך ימינה או שמאלה
 • עברה למעלה משנה מאז הפעם האחרונה שהבלמים נבדקו
 • חלפו מספר הקילומטרים עליהם ממליץ היצרן לתחזוקת מערכת הבלמים
 • נורת האזהרה של הבלמים בלוח המחוונים נדלקת ונשארת דולקת
 • למכונית שלכם נדרש מרחק עצירה ארוך יותר מאשר בעבר

החלפת הבלמים ברכב אינו חייב להיות עניין יקר

מוסך מקצועי כולל הרבה פתרונות חסכוניים, כמו חלקים חליפיים העומדים בתקן בינלאומי, שיפוץ בלמים לרכב פרטי, מוניות, או רכב מסחרי, וחריטת צלחות דיסק ותופים.

עבודת ההחלפה או השיפוץ מבוצעת על יד עובדים מיומנים בעלי נסיון וידע רב, ועוברים תהליך בקרת איכות קפדני ביותר המבטיח טיב ואיכות ללא פשרות.

היכן ניתן להחליף את רפידות הבלם ?

אם הבלמים במכונית משמיעים רעש של שחיקה כאשר המכונית שלכם נעצרת, כנראה שאתם זקוקים לשירות החלפת בלמים באופן מיידי, או לכל הפחות בדיקת הבלמים הקדמיים או הבלמים האחוריים ברכב.

במוסך פשפש הממוקם בתל אביב מציעים וממליצים על בדיקת "7 נקודות" הבודקת את תפקודה של מערכת הבלמים, צינורות הבלם, נוזל הבלמים, בולמי זעזועים, ועוד.

הבדיקה כוללת:

 1. בדיקת בעיות בלימה נפוצות
 2. מדידת עובי הרפידות
 3. בדיקת דיסקי בילום
 4. נוזלים – "שמן ברקס", בדיקת מפלס נוזל הבלם
 5. נזילה – בדיקת נזילות במערכת הבלמים
 6. בלאי צינורות בלם
 7. הערכה של מצב מערכת הבלמים

הצעת מחיר

– כמה תעלה העבודה הדרושה בהתבסס על הבעיות שעלו בבדיקה
– הערכת זמן התיקון
– המלצות ואפשרויות לגבי החלקים הטובים ביותר לרכב הספציפי שלכם

הכינו את רכבכם למבחן הרישוי השנתי

לפני הטסט השנתי לרכב מומלץ לבדוק היטב את תאורת הרכב, הבלמים, מערכת ההיגוי והצירים, צמיגי הרכב, ובדיקת זיהום אוויר. מוסך פשפש בתל אביב מספק שירות העברת רכבים בטסט השנתי לבעלי רכבים שאינם יכולים להגיע בעצמם למכון הרישוי.

©® כל הזכויות שמורות לבלוג מוניות 007. אין לעשות שימוש בכתוב ללא אישור מפורש בכתב.

לייעוץ ועזרה בפרסום עסקים בדיגיטל – גוגל, רשתות חברתיות, וכו' שלחו הודעת וואטסאפ למספר –
0587-510-510

לתגובות או הערות ניתן לפנות באימייל לכתובת: taxi007.israel@gmail.com

פוסטים אחרונים באתר