מדריך - מוניות "לא חוקיות" בנתב"ג

חזרתי לישראל מוקדם הבוקר. לאחר שאספתי את המזוודות, התחלתי להתקדם לאט לכיוון היציאה מהטרמינל דרך אולם קבלת הפנים בטרמינל 3. ממש לאחר כמה צעדים שמעתי חבר'ה קוראים לכיווני - "מונית, מונית". אני באופן אישי מכיר היטב את הנושא. הכוונה למוניות לא חוקיות בשדה התעופה, ויודע כמה פרנסה הן גוזלות לנהגים שעומדים שעות בתור כדי לאסוף נוסעים מנתב"ג כחוק.
איך לזהות מוניות לא חוקיות בנתב"ג?

נהגים חאפרים בבן גוריון, לעתים ללא רישיון מונית

העמדתי פנים כאילו שאין לי מושג ושאלתי בתמימות: "כמה זה מונית לתל אביב?"  אחד הנהגים זרק לאוויר "250 שקל". דרך אגב, מחיר המחירון מנתב"ג לתל אביב הוא בערך 150 ₪. כשהבנתי עם מי יש לי עסק, אמרתי לנהג – "דיי תפסיקו לקרוע אנשים במחיר, אתם עושים שם רע לכל נהגי המוניות, וגם למדינה. עזבו את זה שזה לא חוקי." זה לא ממש הרשים אותם מה שאמרתי (לא שחשבתי אחרת).

הם פשוט עברו לקורבן הבא. לא כל הנוסעים מכירים את השיטה. במיוחד לא התיירים, שלא בדיוק מבינים מאיפה אמורים לתפוס מונית בנתב"ג.

לפני כמה שנים הכרתי נהג שהיה נוהג לחכות לנוסעים באולם הנוסעים בדיוק באותה שיטה. הוא סיפר לי איך זה עובד. הוא גם אמר שתפסו אותו כמה פעמים, אך זה לא הרתיע אותו. העונש מגוחך, ולכן לא חשב פעמיים לפני שחזר לזירת הפשע.  

הנקודה היא, שהנהגים האלה עושים נזק תדמיתי חמור לנהגי המוניות החוקיים בנתב"ג, בעיקר מכיוון שהם מפקיעים מחירים. ובגדול גם גוזלים את פרנסתם. אם אותם הנהגים ניסו "לשדל" אותי, אין לי ספק שהם מנסים את מזלם כמעט על כל אחד. חשוב לציין שאותם נהגים "חאפרים" הם מאוד סלקטיביים, והם מוכנים לקחת רק נסיעות ארוכות. הם מחכים ליעדים שרחוקים מנתב"ג כמו – באר שבע, ירושלים, טבריה, חיפה.. הבנתם את הרעיון.

יש לי כמה טיפים בשבילכם, אם תיישמו אותם, תצליחו להתחמק מחאפרים.

1.   נהגי המוניות "החוקיים" בשדה התעופה תמיד מחכים מחוץ לטרמינל ב"ליין" או תור מוניות ייעודי. ולא בתוך אולם קבלת הפנים.

2.   בנתב"ג יש סדרן שאחראי להכניס אתכם למונית הנכונה, לפי הסדר – בדרך כלל הסדרן יגיד לכם גם את מחיר הנסיעה מראש, במידה ותבחרו במחיר פיקס. כמובן שתמיד תוכלו לבקש מהנהג להפעיל מונה לפי החוק.

3.   אם מישהו ניגש אליכם בתוך אולם קבלת הפנים ולוחש "אתם צריכים מונית?" זה קצת לא הגיוני נכון? הרי אין שום סיבה להיות דיסקרטיים לגביי זה שאתם צריכים מונית, בדרך כלל הנהג ינסה לתפוס אתכם בפינת האולם או בצד הרחק מהשוטרים /  פקחים.

© נכתב ע"י באגס, מאמרים מקצועיים לאתרי אינטרנט.

© כל הזכויות שמורות למוניות 007 – אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב מבעל האתר. 

רוצים להגיב או להתייעץ? אתם יכולים לשלוח אימייל : taxi007.israel@gmail.com

בלוג מוניות 007: חדשות וידיעות מהארץ מענף המוניות

תחנת מוניות הדר הכרמל

תחנת מוניות הדר הכרמל מעניקה שירותי מוניות והסעות בעיר חיפה והסביבה 24 שעות במחירים משתלמים.

סקירה של תחנת מוניות הדר עם

תחנת מוניות הדר עם מתגאה במתן שירות מוניות והסעות ייחודי ומקצועי לפרטיים ועסקיים באזור עמק חפר בסטנדרטים שאין שני להם המבטיחים בטיחות, אמינות, ואיסוף בזמן ביחד עם מחיר אטרקטיבי המתאים לכל כיס.

סקירה של חברת מוניות בת הדר

חברת מוניות בת הדר היא ספקית שירותי מוניות ביישוב במישור החוף הדרומי, ממזרח לעיר אשקלון, שירותי המוניות של החברה מתאימה לצרכים עסקיים ופרטיים. החברה נוסדה על ידי קבוצת שותפים בשנת 2003.

סקירה של חברת מוניות הדר יוסף, תל אביב

מוניות הדר יוסף בתל אביב היא אחת מחברות המוניות המובילות בנסיעות לנתב"ג. חברת המוניות הזאת מעניקה שירותי נסיעות לשדה התעופה שנים רבות לתושבי שכונת הדר יוסף אך לא רק, אזור השירות שלהם כולל שכונות בדרום, בצפון, ובמרכז ת"א.

סקירת חברת המוניות הדר גנים

סקירה כללית של חברת מוניות הדר גנים
תעשייה: חברת היסעים מוניות והסעות
שנת ייסוד: 2005
מיקום: שכונת הדר גנים, פתח תקווה