מדריך - מוניות "לא חוקיות" בנתב"ג

נהגים חאפרים בבן גוריון, לעתים ללא רישיון מונית

★★ חזרתי לישראל מוקדם הבוקר. לאחר שאספתי את המזוודות, התחלתי להתקדם לאט לכיוון היציאה מהטרמינל דרך אולם קבלת הפנים בטרמינל 3. ממש לאחר כמה צעדים שמעתי חבר'ה קוראים לכיווני – "מונית, מונית". אני באופן אישי מכיר היטב את הנושא. הכוונה למוניות לא חוקיות בשדה התעופה, ויודע כמה פרנסה הן גוזלות לנהגים שעומדים שעות בתור כדי לאסוף נוסעים מנתב"ג כחוק.

העמדתי פנים כאילו שאין לי מושג ושאלתי בתמימות: "כמה זה מונית לתל אביב?"  אחד הנהגים זרק לאוויר "250 שקל". דרך אגב, מחיר המחירון מנתב"ג לתל אביב הוא בערך 150 ₪. כשהבנתי עם מי יש לי עסק, אמרתי לנהג – "דיי תפסיקו לקרוע אנשים במחיר, אתם עושים שם רע לכל נהגי המוניות, וגם למדינה. עזבו את זה שזה לא חוקי." זה לא ממש הרשים אותם מה שאמרתי (לא שחשבתי אחרת).

הם פשוט עברו לקורבן הבא. לא כל הנוסעים מכירים את השיטה. במיוחד לא התיירים, שלא בדיוק מבינים מאיפה אמורים לתפוס מונית בנתב"ג.

לפני כמה שנים הכרתי נהג שהיה נוהג לחכות לנוסעים באולם הנוסעים בדיוק באותה שיטה. הוא סיפר לי איך זה עובד. הוא גם אמר שתפסו אותו כמה פעמים, אך זה לא הרתיע אותו. העונש מגוחך, ולכן לא חשב פעמיים לפני שחזר לזירת הפשע.  

הנקודה היא, שהנהגים האלה עושים נזק תדמיתי חמור לנהגי המוניות החוקיים בנתב"ג, בעיקר מכיוון שהם מפקיעים מחירים. ובגדול גם גוזלים את פרנסתם. אם אותם הנהגים ניסו "לשדל" אותי, אין לי ספק שהם מנסים את מזלם כמעט על כל אחד. חשוב לציין שאותם נהגים "חאפרים" הם מאוד סלקטיביים, והם מוכנים לקחת רק נסיעות ארוכות. הם מחכים ליעדים שרחוקים מנתב"ג כמו – באר שבע, ירושלים, טבריה, חיפה.. הבנתם את הרעיון.

יש לי כמה טיפים בשבילכם, אם תיישמו אותם, תצליחו להתחמק מחאפרים.

1.   נהגי המוניות "החוקיים" בשדה התעופה תמיד מחכים מחוץ לטרמינל ב"ליין" או תור מוניות ייעודי. ולא בתוך אולם קבלת הפנים.

2.   בנתב"ג יש סדרן שאחראי להכניס אתכם למונית הנכונה, לפי הסדר – בדרך כלל הסדרן יגיד לכם גם את מחיר הנסיעה מראש, במידה ותבחרו במחיר פיקס. כמובן שתמיד תוכלו לבקש מהנהג להפעיל מונה לפי החוק.

3.   אם מישהו ניגש אליכם בתוך אולם קבלת הפנים ולוחש "אתם צריכים מונית?" זה קצת לא הגיוני נכון? הרי אין שום סיבה להיות דיסקרטיים לגביי זה שאתם צריכים מונית, בדרך כלל הנהג ינסה לתפוס אתכם בפינת האולם או בצד הרחק מהשוטרים /  פקחים.

רוצים לדעת עוד? המשיכו לקרוא >>

© נכתב ע"י באגס, מאמרים מקצועיים לאתרי אינטרנט.

© כל הזכויות שמורות למוניות 007 – אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב מבעל האתר. 

★ רוצים להגיב או להתייעץ? אתם יכולים לשלוח אימייל : taxi007.israel@gmail.com

בלוג מוניות 007: חדשות וידיעות מהארץ מענף המוניות >>

שיווק דיגיטלי לנהגי מוניות

אם אתם נהגי מוניות המנסים להתחרות בתחנות או אפליקציות מוניות הכתבה הזאת עבורכם; אני הולך לשתף אתכם ברשימה של כלים ואסטרטגיות חינמיות או בעלויות נמוכות היכולות לעזור לכם להתחרות "בגדולים" באמצעות שיווק באמצעות תוכן; אסביר גם כיצד למזער עלויות ולתכנן תקציב נכון עבור שירותי פרסום שונים שעולים הרבה כסף.
תאמינו – לא תמיד צריך תקציב ענק כדי לקבל חשיפה של לקוחות פוטנציאלים באינטרנט.

קרא עוד »